Czy warto mieszkać na osiedlu strzeżonym?
Inwestycje przygotowywane przez deweloperów mogą mieć różną specyfikę, zarówno, gdy chodzi o ich lokalizację czy standard wznoszonych budynków, jak i sposób, w jaki mają być wpisane w swoje otoczenie. Jednym z rozwiązań cieszących się sporą popularnością jest, tworzenie osiedli strzeżonych. Osoby poszukujące mieszkania często zastanawiają się nad tym, czy okażą się one lepsze od budynków, które nie są dodatkowo oddzielane od swego sąsiedztwa.
Co przemawia za wyborem osiedla strzeżonego?
Budynki wznoszone na osiedlu strzeżonym są z reguły odgrodzone od otoczenia odpowiednim parkanem, a wjazd i wejście odbywa się przez nadzorowaną przez ochronę lub uruchamianą automatycznie bramę i furtkę. Lokalizacje tego rodzaju są uważane za bardziej bezpieczne i prestiżowe. Wynika to z faktu, że dostęp do poszczególnych budynków jest trudniejszy i wymaga skontaktowania się z właścicielem mieszkania lub przedstawieniem celu wizyty pracownikowi ochrony. Ogranicza to liczbę osób wchodzących na teren osiedla oraz do budynków, co często pociąga za sobą niższe ryzyko włamania, kradzieży lub aktu wandalizmu, redukuje hałas i gwar oraz zapobiega przesiadywaniu w pobliżu domów grup osób zakłócających spokój mieszkańców. W wielu przypadkach mieszkania na osiedlach strzeżonych są też chętniej wybierane przez nabywców szukających lokalu z drugiej ręki. Rzadko jest to jednak czynnik decydujący o cenie czy liczbie potencjalnych kupców. Zwykle ważniejszy okazuje się standard i położenie domu, jak to ma miejsce choćby w przypadku mieszkań w Rumi sprzedawanych przez znanego trójmiejskiego dewelopera – firmę Loker.
Przeczytaj również: Czym się kierować wybierając idealne mieszkania dla swojej rodziny?
Dlaczego część osób unika osiedli strzeżonych?
Osiedla strzeżone to jednak również mankamenty związane z ich specyfiką. Problemem dla ich mieszkańców może okazać się utrudniony dostęp do terenów położonych w pobliżu – nierzadko by dojść do sklepu lub przystanku trzeba nadkładać drogi. Uciążliwe jest też pokonywanie istniejących zabezpieczeń. Minusem będzie wyższy koszt, który musi być powiększony o wydatki na opłacenie ochrony. Przy podejmowaniu decyzji o zakupie mieszkania na osiedlu strzeżonym warto więc sprawdzić, jaki jest faktyczny poziom zagrożeń występujących w danej okolicy. Firma deweloperska Loker z Trójmiasta oferuje mieszkania w inwestycjach zlokalizowanych w spokojnej i stosunkowo bezpiecznej Rumi.
Przeczytaj również: Które podszczecińskie miejscowości są najlepsze do zamieszkania?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana